W jakich krajach warto znać angielski

 

Jednym z najczęstszych powodów nauki angielskiego, jest wyjazd do innego kraju. Albo na wakacje, albo w celach zarobkowych. W jakich krajach szczególnie mocno przydaje się angielski Poznań, a w których można posługiwać się innymi językami, bez obaw o to, że nie zostaniemy zrozumiani?

Włochy – Włosi bardzo dobrze znają angielski i bez trudu porozumiewają się z tym języku z turystami. Czy to restauracja, muzeum czy mały sklepik, znając podstawy angielskiego, bez trudu załatwisz ważną dla siebie sprawę.

Grecja – w tym kraju mieszkańcy do perfekcji opanowali trzy języki: angielski Poznań, niemiecki i rosyjski. Dlaczego? Ponieważ właśnie z tych trzech krajów przybywa tam najwięcej turystów. Umiejętność płynnego porozumienia się z nimi, gwarantuje Grekom uzyskanie wyższych zarobków. To bardzo dobry przykład tego, jak znajomość angielskiego może zamienić się w materialne korzyści.

Polska – na koniec zaskoczenie. Z pewnością niewielu z was spodziewało się tego, że angielski w naszym kraju jest tak bardzo popularny. Ale to prawda. W Polsce angielski należy do jednego z najczęściej używanych języków obcych, co wynika z jego popularności w szkołach każdego szczebla.

Leave a Reply